افت شدید قیمت اجاره منهتن باعث جلب ساکنان جوانتر می شود

ثبت نام آپارتمان های تبلیغاتی اجاره ای در Upper East Side در شهر نیویورک.

آدام جفری | CNBC

ممکن است املاک و مستغلات منهتن گوشه ای شود ، زیرا اجاره های جدید برای اولین بار در بیش از یک سال افزایش یافت و فعالیت های فروش پس از فروپاشی Covid بیشتر شروع به خزش کردند.

به نظر می رسد یک افت شدید در قیمت اجاره باعث اجاره جدید و جوان تر به شهر شده است ، حتی در حالی که کارمندان اداری و ثروتمندان نیویورکی در حومه شهرها و شهرهای تفریحی روستایی تر باقی مانده اند. براساس گزارشی از داگلاس الیمان و میلر ساموئل ، اجاره نامه جدید در منهتن در ماه اکتبر 33 درصد افزایش یافت و این بهترین ماه اکتبر در 12 سال گذشته است.

اجاره معمولی که برای آپارتمانها از جمله تخفیف یا متوسط ​​اجاره خالص پرداخت می شود ، با 19٪ کاهش نسبت به سال گذشته به 2،868 دلار رسید – که یک رکورد کاهش است. آپارتمانهای کوچکتر ، که پذیرای اجاره کنندگان جوان هستند ، بیشترین افت را داشتند. قیمت آپارتمان های استودیویی 21 درصد کاهش یافت و قیمت آپارتمان های یک خوابه 19 درصد کاهش یافت.

جاناتان میلر ، مدیر عامل شرکت میلر ساموئل گفت: “من فکر می کنم ما در یک نقطه اوج هستیم که مصرف کننده شروع به بازگشت به شهر می کند.” “فروشندگان به آرامی در حال ارزیابی مجدد مقادیر هستند و قیمت پایین تر باعث جذب افراد بیشتری می شود.”

املاک و مستغلات منهتن هنوز با چالش های اساسی روبرو هستند. در ماه اکتبر 16،145 آپارتمان بدون اجاره وجود داشت – یک رکورد همیشگی. نرخ جای خالی که معمولاً حدود 2٪ است ، اکنون بیش از 6٪ است. تمام این آپارتمانهای خالی به معنای این است که صاحبخانه ها باید به کاهش اجاره و ادامه دادن انگیزه برای جلب مردم به شهر ادامه دهند.

بر اساس این گزارش ، به طور متوسط ​​، مالکان بیش از دو ماه اجاره رایگان ارائه می دهند و بیش از 60 درصد از اجاره نامه های جدید در ماه اکتبر نوعی انگیزه یا تخفیف داشتند. آپارتمان ها به طور متوسط ​​33 روز در بازار نشسته اند ، در مقایسه با 26 روز در سال گذشته.

با این وجود حتی بازار فروش در منهتن نیز پس از یک بهار و تابستان ناخوشایند شروع به آشفتگی کرده است. کارگزاران می گویند انتخابات و اخبار اخیر در مورد واکسن باعث افزایش نمایش ، استعلام و علاقه خریداران شده است. طبق گفته های گرت دردریان ، مدیر اطلاعات بازار شرکت کارگزاری Serhant ، قراردادهای فروش بین 1 نوامبر و 10 نوامبر 21 درصد جهش کرده است.

در حالی که قیمت ها در بازار فروش به اندازه بازار اجاره کاهش نیافته است ، کارگزاران می گویند حتی تخفیف 5 تا 10 درصدی قیمت فروش برای جذب خریدارانی که سالها منتظر ورود بهتر به املاک منهتن هستند کافی است .

دردریان گفت: “ممکن است اکنون بازار به یک نقطه عطف رسیده باشد ، جایی که عدم اطمینان در مورد انتخابات ریاست جمهوری پشت سر ما است و یک واکسن احتمالی در آستانه است.” “به نظر می رسد بسیاری از خریداران که با کاهش قیمت ها و افزایش مذاکرات از حاشیه این کار را تماشا می کنند ، آماده پرش به بازار هستند و بسیاری از آنها قبلاً نیز درک کرده اند که با پیدا شدن واکسن ، بازار دوباره تغییر مکان می دهد.”

منهتن هنوز هم ممکن است زمستان سختی را در پیش داشته باشد که ویروسهای بیشتری در آن وجود داشته باشد و شرکت ها ترجیح دهند بیشتر نیروهای کار خود را از راه دور دور کنند. شهر نیویورک و ایالت نیویورک با بیکاری زیاد و چاله های بودجه ای چند میلیارد دلاری روبرو هستند که باید با افزایش مالیات ، کاهش خدمات یا هر دو پر شود – همه اینها می تواند شهر را برای خریداران کمتر کند.

و با متوسط ​​قیمت اجاره یک آپارتمان یک خوابه هنوز بیش از 3200 دلار – بیش از دو برابر متوسط ​​کشور – منهتن هنوز برای بسیاری از مستاجران جوان از قیمت مناسب دور است. با این حال ، کارشناسان می گویند افزایش اکتبر می تواند بهبودی طولانی مدت و آهسته برای بزرگترین بازار املاک و مستغلات کشور را آغاز کند.

میلر گفت: “برای نیویورک باید اتفاقات زیادی بیفتد تا دوباره خروشان کنند.” “این یک روند چند ساله خواهد بود.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>