اسکوتر الکترونیکی ، اتومبیل های خودران ، آمبولانس هوایی

(L به R) ادوارد Xu ، CSO از EHang؛ جیانکسیونگ شیائو ، مدیر عامل Auto X ؛ یان لی ، مدیرعامل NIU Technologies و ارجون خارپال از CNBC در روز دوم کنفرانس سالانه East Tech West در نانشا ، گوانگژو صحبت می کنند.

دیو ژونگ | گتی ایماژ برای CNBC

به گفته Niu Technologies ، سازنده اسکوتر برقی چینی ، که شاهد افزایش سهام خود در فهرست Nasdaq در سال جاری است ، نیاز به فاصله اجتماعی در طی شیوع ویروس کرونا ، تقاضا برای “دستگاه های مسافرتی منفرد” را افزایش داده است.

رئیس اجرایی شرکت یان لی گفت این روند در سطح جهانی مشاهده می شود: اروپا ، آمریکای شمالی و حتی در چین که گسترش Covid-19 تا حد زیادی محدود شده است. وی افزود: رفت و آمد از طریق اسکوترهای الکترونیکی در مقایسه با رانندگی با اتومبیل و حمل و نقل عمومی ایمن تر و آسان تر به نظر می رسد.

لی روز چهارشنبه در کنفرانس سالانه CNC East Tech West در منطقه نانشا گوانگژو چین گفت: “پس از این همه گیری ، مردم در واقع از دستگاه های مسافرتی جداگانه برخلاف استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی قدردانی می کنند ، بخشی از آن به دلیل ترس از فاصله اجتماعی است.”

وی افزود: “آنچه ما مشاهده می كنیم مردم همیشه به دنبال روش ایمن تر و راحت تری برای رفت و آمد در شهر هستند. و این در واقع هیچ تفاوتی بین چین و اروپا و ایالات متحده ندارد” ، وی افزود: این در حالی است كه میزبان ارجون خارپال از CNBC است.

Jianxiong Xiao ، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت خودروهای خودران راننده مستقر در هنگ کنگ ، که در همان بحث بحث گفت: این عوامل مشابه همچنین باعث تغییر جهت به سمت اتومبیل های بدون راننده شده است.

وی توضیح داد كه یك اتومبیل كاملاً خودمختار باعث می شود مسافران مجبور نباشند فضای لازم را با راننده تقسیم كنند كه این “حتی بهتر” و “حتی ایمن تر” است.

“بنابراین به همین دلیل است که پس از همه گیری جهانی ، جمعیت چین در واقع [paid] توجه بسیار بیشتری به نوع تجارت robotaxi ، “گفت شیائو ، با اشاره به سرویس تاکسی خودران شرکت خود ، که یک سرویس آزمایشی را در ماه آگوست در شانگهای راه اندازی کرد.

ادوارد خو ، مدیر ارشد استراتژی EHang ، تولید کننده چینی وسایل نقلیه خودمختار ، گفت: علاوه بر حمل و نقل افراد در اطراف ، چنین وسایل نقلیه مستقل می توانند به تحویل کالاهای اساسی در طول بیماری همه گیر کمک کنند و در عین حال تماس بین مردم را به حداقل برسانند.

خو ، که همچنین در این کنفرانس سخنرانی کرد ، گفت: در طی شیوع ویروس کرونا ، این شرکت “آمبولانس هوایی” را برای کمک به بیمارستان ها در انتقال کارکنان پزشکی و تجهیزات در موارد اضطراری راه اندازی کرد.

علی رغم مزایای وسایل نقلیه خودمختار ، س questionsالات مربوط به ایمنی از مردم و نهادهای نظارتی همچنان یک مانع اصلی است که از ورود آنها به جریان اصلی جلوگیری می کند. هر دو شیائو و Xu گفتند که آنها در حال بهبود فناوری های مربوطه خود هستند زیرا این یک روش حیاتی برای اطمینان از ایمنی است.

Xu اضافه كرد كه پشتیبان گیری از سیستم های مختلفی كه تاکسی های هوایی EHang را اداره می كنند ، مهمترین ركورد تصادفات صفر تاكنون است. وی گفت: این شرکت 6000 پرواز را با مسافران در 34 شهر در هشت کشور آزمایش کرده است.

Xu گفت: “پشتیبان گیری پشت طراحی ماست.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>