آرزو در آگهی IPO خطرات سنگینی را نشان می دهد که وابسته به چین است

بازار تجارت الکترونیکی Wish اعلامیه IPO خود را در روز جمعه ثبت كرد و دلایل زیادی را برای سرمایه گذاران كه احتمالاً نگران یك اتحاد بیش از حد با چین هستند نگران كرد.

Wish ، در سال 2010 تاسیس شد ، یک بازار آنلاین است که دارای کالاهای متنوع با تخفیف از لوازم خانگی ارزان قیمت و پوشاک گرفته تا وسایل الکترونیکی و اسباب بازی است. این برنامه تعداد زیادی محصول را فقط با چند دلار به عنوان راهی برای هدف قرار دادن مصرف کنندگان کم درآمد تا متوسط ​​با گزینه های مقرون به صرفه تر از آنچه می توانند در سایت های دیگر از جمله آمازون پیدا کنند ، ارائه می دهد.

این شرکت که توسط سرمایه گذاران خصوصی 11.2 میلیارد دلار ارزیابی شده است ، می تواند با تأمین بیشتر محصولات خود از فروشندگان در چین ، قیمت ها را پایین نگه دارد. Wish تقسیم بخشی از بیش از 500000 فروشنده خود را از منطقه خراب نمی کند ، اما Marketplace Pulse پیش از این تخمین زده بود که 94٪ در چین مستقر هستند و 6٪ باقیمانده از ایالات متحده ، انگلیس ، کانادا و هند است.

در این دفترچه می گوید: “ما به دلیل قدرت این بازرگانان در فروش محصولات با کیفیت با قیمت های رقابتی ، در ابتدا بستر خود را با تمرکز بر بازرگانان چین ، بزرگترین صادر کننده کالا در دهه گذشته ، توسعه دادیم.”

آمازون و والمارت نیز سهم فزاینده ای از فروشندگان مستقر در چین دارند ، اما آنها به اندازه آرزوها تاجران چینی اعتماد ندارند. در خبرنامه Wish تعدادی از خطرات مربوط به تمرکز آن در چین بیان می شود.

درآمد بازار در سه ماهه اول نسبت به سال قبل به دلیل شیوع اولیه Covid-19 8٪ کاهش یافت که باعث “ایجاد اختلالات شدید در تولید و عرضه” شد. این تجارت پس از بازگشت ، در سه ماهه دوم 67٪ رشد کرد ، قبل از تعدیل رشد در 33٪ ، تا حدی به دلیل “اختلال در شبکه جهانی تدارکات”.

تغییر در یارانه های پستی می تواند از طریق راه های دیگر به شرکت آسیب برساند. کاش مدتهاست از توافق نامه بین سرویس پستی ایالات متحده و China Post ، سرویس پستی رسمی چین بهره مند شده است ، که اجازه می داد بسته هایی با وزن 4.4 پوند یا کمتر با هزینه کمتری از هزینه ارسال آنها به ایالات متحده حمل شود.

در ماه ژوئیه ، اتحادیه جهانی پست ، آژانس سازمان ملل متحد ، یارانه را پایان داد و نرخ های بیشتری را برای نامه های ورودی از چین تعیین کرد. برای جبران این افزایش ، بازرگانان چینی آرزو می توانند مجبور شوند قیمت محصولات خود را افزایش دهند ، یکی از مزایای اصلی این شرکت را تضعیف می کند.

وابستگی کاش به بازرگانان چینی ، این روابط را به ویژه در معرض روابط تجاری ایالات متحده و چین قرار می دهد ، روابطی که در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به شدت خصمانه شده است. اگر ایالات متحده تعرفه های جدیدی را بر واردات چین اعمال کند ، فروشندگان آرزو می توانند قیمت محصولات خود را افزایش دهند.

این شرکت تهدیدهای اخیر آمریکا مبنی بر وضع تعرفه بر 500 میلیارد دلار واردات از چین را به عنوان یک خطر خاص ذکر کرد.

در این دفترنامه آمده است: “تشدید بیشتر تنش های تجاری بین ایالات متحده و شرکای تجاری آن ، به ویژه چین ، می تواند منجر به تغییرات طولانی مدت در تجارت جهانی شود ، از جمله محدودیت های تجاری تلافی جویانه که جریان بین المللی محصولات را محدود می کند.” وی افزود: “هرگونه تغییر در استراتژی یا فعالیتهای تجاری ما جهت سازگاری یا انطباق با چنین تغییراتی زمانبر و گران خواهد بود و برخی از رقبای ما برای مقاومت در برابر این تغییرات یا واکنش به آنها مناسب ترند.”

کاش گفت که گامهایی را برای متنوع سازی پایگاه تجاری خود از نظر جغرافیایی برداشته است. در سال گذشته ، این شرکت بازرگانان بیشتری را از آمریکای شمالی ، اروپا و آمریکای لاتین اضافه کرده است. بازرگانان آمریکایی از سال 2019 تاکنون 268 درصد رشد کرده اند.

این شرکت همچنین در ارائه خدمات لجستیکی خود و مشارکت با شرکت های حمل و نقل شخص ثالث برای حمل و نقل مرزی سرمایه گذاری کرده است. علاوه بر این ، در حال گسترش آرایه محصولات برچسب خصوصی خود است ، مواردی که توسط Wish به صورت عمده ایجاد یا خریداری شده و در سیستم عامل آن فروخته می شود.

تماشا کردن: Airbnb ، DoorDash ، Wish و موارد دیگر همه IPO ها را در این هفته اعلام کرده اند

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>